A legsúlyosabban a fővárost, Pekinget is magában foglaló, észak-kínai Hopej tartományt érinti a hétfő óta tomboló ítéletidő, amely súlyos áradásokat és földcsuszamlásokat okozott.
Korábban a nap folyamán 112 halálos áldozatról és 91 ember eltűnéséről tájékoztattak a helyi hatóságok.
Hopej területén mintegy 300 ezer embert kellett kitelepíteni otthonából.
Korábbi információk szerint a tartomány 11 településén csaknem 2 millió ember szenvedett kárt. A tartomány középső részén 250 ezer embert továbbra is elzár a külvilágtól az áradás.
A hétmillió lakosú Hszingtaj város területén fekvő Dahszian települést szerda reggel szinte teljesen elsodorta a közeli víztározóból lezúdult víz. Számos lakót az özönvíz ébresztette álmából, és különféle internetes oldalakon sárban heverő gyermekekről készült fotókat lehetett látni.
Nyugati hírügynökségek beszámolói szerint a katasztrófa mértéke csak azután vált láthatóvá, amikor pénteken a közösségi médiában a helyi lakosoktól származó összesítések kezdtek keringeni és feldühödött falusiak több utat lezártak.
Az AFP francia hírügynökség arról adott hírt, hogy számos kínai internetes oldal és médium bírálta a kínai illetékeseknek a katasztrófa kezelésével kapcsolatos magatartását, különösen Dahszian területén.
Egy helyi televíziós csatornának egy lakos úgy nyilatkozott, hogy a hatóságok akkor értesítették őket a közeli víztározó megáradásának veszélyéről, amikor a vízszint már nagyon magasan állt, egészen a mellkasáig. A Beijing News című angol nyelvű hírportál arról számolt be, hogy Vang Kingfej, a Kínai Kommunista Párt egyik hszingtaji képviselője azt mondta, az áradásoknak nem volt áldozata. Kijelentése széles körben haragot váltott ki.